Oszczędzanie jest bardzo trudne?

Hydepark - rozmowy na luzie, o pasjach, sporcie, rozrywce, wolnym czasie i innych tematach nie związanych bezpośrednio z biznesem.

Oszczędzanie jest bardzo trudne?

Postprzez kropka » Pon Mar 13, 2017 1:50 pm

Myślicie, że oszczędzanie jest bardzo trudne?
Zastanawiam się jakie są proste sposoby, żeby tak stopniowo i bezboleśnie się tego nauczyć.
kropka
Business VIP

Re: Oszczędzanie jest bardzo trudne?

Postprzez marcjanna » Pon Mar 13, 2017 1:57 pm

To zależy.
Wydaje mi się, że wymaga przede wszystkim dyscypliny i wyrobienia u siebie pewnych nawyków.
Warto wziąć pod uwagę na przykład coś takiego jak choćby gazetki promocyjne.
Tutaj masz przykład w internecie: Saturn.
Myślę, że śledząc informacje o takich ofertach łatwo będzie zaplanować sobie zakupy. Czy to jakieś poważniejsze, z AGD czy zwykłe, spożywcze.
marcjanna
Business VIP

Postprzez Antonina » Pią Mar 24, 2017 5:00 pm

W żadnym wypadku nie jest to trudne, a wręcz wskazane w obecnych czasach.
To jedna z umiejętności, których warto się nauczyć, warto poznawać sposoby na to,
żeby żyć oszczędniej, wydawać mniej, a przede wszystkim unikać nietrafionych wydatków.
A propos takich wydatków - mam pytanie do osób, które prowadzą restauracje:
jak wybieraliście miejsce i profil restauracji? Czy od razu wiedzieliście, jaka będzie?
Antonina
Ekspert na Forum

Postprzez Sylwia » Pon Mar 27, 2017 11:13 am

Wydaje mi się, że najlepiej na początku zorientować się, jakie w Twoim mieście działają restauracje
oraz jakie menu serwują. Chyba nikt nie chce być jednym z wielu restauratorów z nijaką kuchnią,
bo się nie utrzyma w tym biznesie.
Kiedy już w tym się zorientujesz – na pewno będzie Ci łatwiej znaleźć własną drogę.

Pamiętaj, że tu też można unikać złych inwestycji i na przykład kupować sprzęt do restauracji w sieci: https://mmgastro.pl/kategoria/produkty/ ... wa-stolowa , w wyspecjalizowanych sklepach, gdzie doradzą Ci, czego dokładnie będziesz potrzebować, a co będzie zbędne w przypadku kuchni, jaką planujesz serwować.
Sylwia
Biznes czytacz

Postprzez katarzyn » Pią Lip 21, 2017 4:45 pm

Wydaje mi się, że nie.... Mam konto oszczędnościowe na które co miesiąc wpłacam kasę. Automatycznie pobiera mi z pensji.

Postprzez Antonina » Wto Mar 27, 2018 7:40 pm

Jedną z form oszczędzania jest też nie wydawanie pieniędzy na rzeczy, które są kiepskiej jakości.
Ja od dawna kieruję się tą zasadą i dotąd nie zawiodłam się i nie wyrzuciłam pieniędzy w błoto.
Teraz akurat szukam dobrego piekarnika i wypatrzyłam model od Candy, który spełnia moje oczekiwania.
Jest nowoczesny i dobrze wykończony, ma udogodnienia, jak panel dotykowy czy kamerę.
Wiem, że jeśli zainwestuję w coś takiego to będę się cieszyć tym sprzętem przez dobre kilka lat.
Antonina
Ekspert na Forum

Wróć do Hydepark

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Najlepsze darmowe fora dyskusyjne  |   Zobacz inne nasze fora  |   Reklama
bCoders - Oprogramowanie dedykowane dla firm i biznesu  Oprogramowanie dedykowane dla firm i biznesu