Firma w domu - wlicze remont dachu w koszty?

Hydepark - rozmowy na luzie, o pasjach, sporcie, rozrywce, wolnym czasie i innych tematach nie związanych bezpośrednio z biznesem.

Postprzez Revshare » Pon Mar 07, 2016 9:28 am

Czy mała nadzieja?
Portal społecznościowy, który płaci za Twoją aktywność.
10$ na start - sprawdź stronę w moim profilu:)
.
Revshare
Young businessman

Re: Firma w domu - wlicze remont dachu w koszty?

Postprzez Honorata99 » Wto Mar 08, 2016 10:26 am

Wg mnie wliczysz, ale nie cały dach, tylko np tą część dachu, która przykrywa pomieszczenie
wydzielone w domu na firmę, bierzesz wtedy u wykonawcy 2 faktury, na siebie i na firmę przy tej części
i tą drugą wliczasz.
Przynajmniej ja bym to tak zrobiła.
Zapytaj jeszcze u firm które robią dachy jak np http://www.budmax-metal.com.pl/blachy-trapezowe.html (blachy trapezowe itd), bo na pewno mieli takie przypadki i podpowiedzą dodatkowo.
Honorata99
Biznes czytacz

Postprzez Dyziek » Czw Kwi 28, 2016 11:40 am

Honorata99 napisał(a):Wg mnie wliczysz, ale nie cały dach, tylko np tą część dachu, która przykrywa pomieszczenie
wydzielone w domu na firmę, bierzesz wtedy u wykonawcy 2 faktury, na siebie i na firmę przy tej części
i tą drugą wliczasz.

Jestem identycznego zdania.
Jeszcze dodam, że wybierając materiał budowlany i wykończeniówki pod taki dach warto poszperać po marketach budowlanych - OBI np. bo czasami można u nich naprawdę dobre ceny trafić.
Mam to obcykane:)
Dyziek
Zainteresowany biznesem

Postprzez froddo » Pią Maj 20, 2016 5:03 pm

Z tym wliczaniem w koszty trzeba uważać, żebyś potem wiedział jak to ewentualnie uargumentować. Na przykład jak wliczysz w koszty zakup nowego materac 160x200 do łóżka w sypilani? Chyba nie bardzo.. podobnie z dachem, jeśli część jest nad pomieszczeniem w którym pracujesz to ok, ale tylko część. Tak samo byłoby z oknami. No chyba, że cały dom to miejsce pracy?
froddo
Zainteresowany biznesem

Wróć do Hydepark

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Najlepsze darmowe fora dyskusyjne  |   Zobacz inne nasze fora  |   Reklama
bCoders - Oprogramowanie dedykowane dla firm i biznesu  Oprogramowanie dedykowane dla firm i biznesu