Jak nie wypaść z rynku pracy?

Podnoszenie kwalifikacji: rozmowy o szkoleniach, kursach, dokształcaniu się.
Sprawy organizacji skutecznych konferencji i spotkań biznesowych.

Jak nie wypaść z rynku pracy?

Postprzez Antonina » Śro Lis 23, 2016 2:25 pm

No właśnie - mam z tym problem, bo mam prawie 45 lat i obawiam się konkurencji młodszej.
Jak być nadal atrakcyjnym dla pracodawcy, skoro wokół tyle młodej krwi?
Antonina
Biznes ekspert

Re: Jak nie wypaść z rynku pracy?

Postprzez Sylwia » Czw Lis 24, 2016 8:06 pm

Myślę, że trochę niesprawiedliwie oceniasz młodych ludzi, bo zwykle nie są aż taką konkurencją, jak się wydaje. Pracodawcy cenią doświadczenie, więc młodzi są chyba w cięższej sytuacji, niż to oceniasz.

Ale... Wracając do pytania - chyba trzeba stale podnosić kompetencje i tyle.
U nas wymagana jest na przykład znajomość języków obcych, co najmniej dwóch w stopniu komunikatywnym. Jeśli komuś zależy na pracy, wybiera kursy doskonalące:
http://krajowy.biz/firma,personaltutoredupl , na których podnosi kompetencje językowe.
I akurat w tym wypadku zauważyłam, że to jest jedna z umiejętności, którą ludzie chętnie doszkalają.

Najważniejsze, żeby nie utknąć w jakimś punkcie, z poczuciem, że już się zrobiło wszystko i nic nie trzeba.
Bo wtedy faktycznie rodzą się tego typu frustracje i lęki.
Sylwia
Biznes czytacz

Re: Jak nie wypaść z rynku pracy?

Postprzez mirek56 » Wto Cze 20, 2017 12:53 pm

Trzeba się cały czas doszkalać i podnosić umiejętności. Np. ja się chce zapisać na kurs angielskiego, bo młodzi teraz perfekcyjnie znają ten język i trochę się wstydzę swoich błędów i wschodniego akcentu :oops: Na kursy w szkołach językowych nie mam czasu- pracuje w bardzo nieregularnych godzinach, dlatego zastanawiam się nad nauką przez internet. Na tej stronie polecają fajny kurs http://artezo.pl/etutor-pl Co o tym sadzicie?
mirek56
Young businessman

Wróć do Szkolenia, kursy, konferencje

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Najlepsze darmowe fora dyskusyjne  |   Zobacz inne nasze fora  |   Reklama
bCoders - Oprogramowanie dedykowane dla firm i biznesu  Oprogramowanie dedykowane dla firm i biznesu