Strona 1 z 1

Rozliczacie się sami?

PostWysłany: Śro Mar 18, 2015 9:24 pm
przez kropka
Umiecie w ogóle ogarnąć to wszystko i rozliczyć się samodzielnie?

Re: Rozliczacie się sami?

PostWysłany: Czw Mar 19, 2015 2:55 pm
przez marcjanna
Ja się do tego przymierzam, chociaż nigdy wcześniej tego nie robiłam.
Tutaj znalazłam program: http://pity2015.com/ który można sobie pobrać, a który pozwala łatwo i w miarę sprawnie rozliczyć PIT.
Spróbuję zrobić to sama, a jeśli tu się nie uda, zawsze mogę iść do księgowej.
Grunt, żeby to wszystko ogarnąć przed terminem.

Re: Rozliczacie się sami?

PostWysłany: Pon Lut 01, 2016 4:04 pm
przez Gabrysiaq2
Może, lepiej było by skontaktować się z jakimś dobrym biurem rachunkowym? Czasami nie warto ryzykować i samemu rozwiązywać takie papierkowe sprawy. Wiem, że tego typu sprawy w Poznaniu warto załatwiać w biurze gardeprofit. Przynajmniej masz pewność, że wszystko zrobią jak należy.

Re: Rozliczacie się sami?

PostWysłany: Pią Gru 30, 2016 3:24 pm
przez wikar
ja rozliczam się sama w tradycyjny sposób jednak musze chyba przeżucić się na jakiś program

Re: Rozliczacie się sami?

PostWysłany: Pią Gru 30, 2016 3:27 pm
przez riciaa
Ja zawsze rozliczam się sama bo nie chce tracić pieniędzy na to by ktoś robił to za mnie. Robię to oczywiście przy pomocy programu. Jeżeli nie wiesz na jaki program postawić to dużo recenzji o tych programach znajdziesz w tym http://abc-podatki.pl/pity-2016-2017-wy ... -programu/ artykule. Uważam, że warto z niego skorzystać :)

Re: Rozliczacie się sami?

PostWysłany: Czw Kwi 27, 2017 3:49 pm
przez maciejs
Absolutnie nie, nawet nie prowadzimy specjalnie księgowości w firmie. Posiadamy moduł iFirmy ze strony https://www.ifirma.pl/kpir, wystawiane dokumenty po prostu przesyłamy online do biura rachunkowego, co pozwala na znaczne oszczędności czasu i kosztów na dojazdy z wystawionymi papierami.
Dla nas takie rozwiązanie jest niezwykle wygodne i serdecznie polecamy takowe rozważyć. Przy okazji biuro online wcale nie musi być wysokim kosztem.

Re: Rozliczacie się sami?

PostWysłany: Pon Gru 18, 2017 7:44 pm
przez Marta2
Ja rozliczam się sama. Korzystam tylko z programu do faktur i dokumentów online https://afaktury.pl/jpk-faktura-czyli-jednolity-plik-kontrolny,0,2,-1,134/. Trochę się boję jak to będzie od stycznie, gdy trzeba będzie przesyłać plik JPK do skarbówki, ale mój program dajemożliwość generowania JPK faktury.

Re: Rozliczacie się sami?

PostWysłany: Pią Sty 19, 2018 12:40 pm
przez kasai
Z tym samodzielnym rozliczaniem warto być ostrożnym, żeby później nie musieć korzystać z usług typu analiza księgowo podatkowa opole - https://www.aktyw.opole.pl/uslugi/anali ... tkowa.html jakie oferuje coraz więcej biur rachunkowych i zaoszczędzić sobie stresów związanych z tłumaczeniem się w US.

Re: Rozliczacie się sami?

PostWysłany: Czw Lut 01, 2018 5:20 pm
przez juki55
ja na samym początku rozliczałem się samodzielnie ale wraz z rozwojem firmy dokumentów przybywało a ja traciłem już rozeznanie. Wtedy zdecydowałem się na współpracę z biurem doradztwa podatkowego Kasprzyk i Niziołek ( mają biura w Gliwicach i Sosnowcu ). Duża wiedza i doświadczenie, zajmują się teraz moją księgowością w zasadzie od A do Z.

Re: Rozliczacie się sami?

PostWysłany: Nie Lut 25, 2018 6:14 pm
przez Marzyciell
Ja robiłem przegląd tych stronek co polecacie i niby są okej, ale jednak mało czytelne to wszystko tak jest, można się pogubić. Zdecydowanie lepiej rozliczyć się przez stronę pitax.pl Też jest wszystko tam darmowe, a jednak jakoś tak czytelniej, krok po kroku. Każdy sobie poradzi bez najmniejszego problemu z rozliczeniem.